image/svg+xml

2022

Pre prípad, že by niekomu „nesadla“ téma, rozhodli sa organizátori štvrtého ročníka DITEC Opoportunity Award v roku 2022 vyhlásiť hneď tri súťažné témy. Stredoškoláčky tak mohli navrhnúť appku na ochranu tínedžerov v kyberpriestore, alebo navrhnúť, ako technológie môžu pomôcť znížiť vojnové napätie vo svete. Prípadne mohli navrhnúť, ako by ich škola mohla využiť dotáciu na technologickú modernizáciu. Forma príspevku opäť bola na samotných súťažiacich - niektoré uprednostnili text, iné preukázali svoje „tik-tokerské“ vlohy. 🙂
Tretie miesto obsadila Martina Stopová z bratislavského Gymnázia Matky Alexie. Na druhú priečku so svojou appkou proti kyberzločinu siahla Karolína Bezáková z bilingválneho Gymnázia Federica Garcíu Lorcu v Bratislave. „Zlato“ tiež putovalo do Bratislavy, Nine Boldockej s jej appkou Safechat. Ocenenia si dievčatá prebrali už tradične v bratislavskom hoteli Sheraton na výročnom galavečere konferencie ITAPA.

2021

Predstav nám svoj nápad na appku, ktorá pomôže zlepšiť svet. Také bolo zadanie pre šikovné stredoškoláčky, ktoré sa zapojili do tretieho ročníka súťaže DITEC Opportunity Award v roku 2021. Forma bola na dievčatách - niektoré poslali textový opis, iné sa rozhodli svoj nápad predstaviť pomocou powerpointovej prezentácie či krátkeho videa. Na treťom mieste sa umiestnila Simona Šepelová so svojou appkou pre finančnú gramotnosť, druhé miesto obsadila Vivien Nagyová zo Strednej zdravotníckej školy v Nitre. Víťazkou tretieho ročnáka sa stala Gréta Gallová z Gymnázia Milana Rastislava Štefánika v Šamoríne so svojou appkou pre dobrovoľníctvo.Výherkyne si svoje ocenenia prevzali na Galavečere najväčšej slovenskej IT konferencie Itapa v bratislavskom hoteli Sheraton.
image/svg+xml
image/svg+xml

2020

Dievčat sme sa spýtali nielen to, prečo ich baví IT, ale aj to, ako môžu ženy špecificky pomôcť rozvoju informačných technológií. Tretie miesto získala Timea Vrtíková z Gymnázia Andreja Vrábla v Leviciach. Pomyselnú striebornú medailu získala Dominika Bernátová zo Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej v Košiciach. Za najlepší z druhého ročníka súťaže označila porota príspevok Karolíny Kollárovej z Bilingválneho gymnázia Bilíkova z Bratislavy. Napriek tomu, že druhý ročník súťaže bol poznačený pandemickými opatreniami, výsledky súťaže boli slávnostne oznámené na Galavečere konferencie ITAPA v bratislavskom hoteli Sheraton v decembri 2020.

2019

Prečo ma baví IT? To bola otázka, ktorú sme položili šikovným stredoškoláčkam počas prvého ročníka DITEC Opportunity Award v roku 2019. Na treťom mieste skončila so svojou esejou Diana Janíčková, študentka Bilingválneho gymnázia Milana Hodžu v Sučanoch. Myšlienky Veroniky Paulovičovej z Bilingválneho gymnázia Žilina porota ocenila druhým miestom. Za najlepšiu esej bola vyhodnotená práca Glórie Grófovej z Gymnázia na Ulici Ladislava Sáru v Bratislave. Víťazky si ocenenia prevzali na Galavečere konferencie ITAPA v bratislavskom hoteli Sheraton 12. novembra 2019.
image/svg+xml